همه قیمت ها همیشه بروز هستند ، با خیال راحت خرید کنید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

باتری کپی یا تقلبی آیفون را چگونه تشخیص دهیم؟ 

تشخیص اصل یا کپی بودن باتری ایفون: همانطور که می‌دانید گوشی‌های هوشمند آیفون با ویژگی‌های خاص شان مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. پس از مدتی باتری گوشی آیفون به انتهای عمر خود رسیده و می‌بایست با باتری دیگری جایگزین شوند ولی متاسفانه باتوجه به بازار داغ اجناس تقلبی چینی باتری‌های که از بازدهی نامناسب‌شان تا باد کردن و منفجر شدن، کاربران گوشی‌های آیفون را با دغدغه تشخیص باتری اصل از تقلبی مواجه می‌کنند اما چگونه می‌توانیم باتری‌های آیفون اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص دهیم؟

باتری کپی یا تقلبی آیفون

گوشی‌های هوشمند آیفون تنها محصولاتی نیستند که توسط کپی برداران هدف قرار می‌گیرند. بازار سیاه باتری‌های تلفن و شارژرهای آیفون نیز به بازار نفوذ کرده است که کاربران را باتری‌های تقلبی یا اصل روبرو می‌کند. با توجه به ظاهر یکدست اکثر باتری‌ها و شارژرهای موبایل، سخت است که محصولات تقلبی را از اصلی تشخیص دهید.
تعویض باتری گوشی‌های آیفون یک امر اجتناب ناپذیر است و تمامی دارندگان این گجت‌ها بعد از گذشت زمانی خاص مجبور به انجام آن می‌شوند، زیرا ظرفیت باتری گوشی آیفون آن‌ها کاهش می‌یابد. . این مسئله در مورد باتری‌های آیفون که از توع جدانشدنی هستند بسیار بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

باتری کپی یا تقلبی آیفون را چگونه تشخیص دهیم؟ 

برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن باتری آیفون خود بهترین راه حل کمک گرفتن از نمایندگی‌های معتبر جهت باز کردن آیفون شما و چک کردن اساسی‌ترین نکانی است که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. روش‌هایی از جمله تفاوت در وزن باتری‌ها، شکل ظاهری و بسیاری از موارد روتین دیگر از جمله روش‌هایی اند که شما می‌توانید به آن‌ها استناد کنید اما ما در اینجا قصد داریم یک روش حرفه‌ای و کاملا تخصصی را برای‌تان باز کنیم تا از اصل بودن باتری آیفون خود اطمینان حاصل کنید.

آی‌سی GAS GAUGE چیست؟

چندین سال ما باتری‌های آیفون را با بسیاری از ویژگی‌ها و با کیفیت‌های متفاوتی مشاهده کرده‌ایم. در حال حاضر، اینگونه بنظر می‌رسد که هر کس باتری “0 سیکل شارژ” خریداری می‌کند. ولی معنی دقیق این چیست؟ و چرا ما به آن نیاز داریم؟
باتری تلفن همراه می‌تواند در مشخصات بسیاری متفاوت و دارای تنوع باشد. یکی از مهمترین عوامل، منحنی شارژ / دشارژ گوشی است.
به طور معمول، یک باتری لیتیومی 3.7 ولتی، تا 100٪ با 4.2 ولتو در 0٪  با 3.7 ولت شارژ و دشارژ می‌شود.(این کاملا درست نیست اما فرض بر این است که در حال حاضر اینگونه باشد). بر اساس این فرض، یک سلول باتری 3.7 ولت با ولتاژ 3.95 ولت تا 50٪ شارژ خواهد شدکه البته اگر منحنی دشارژ سلول باتری کاملا خطی باشد، این توجیه درست است. تنها این مورد نیست، بلکه متغیرهای زیادی وجود دارد که نقش مهمی را در این میان بازی می‌کنند. منحنی متفاوت است زیرا:

  • سلول‌های باتری متفاوتی وجود دارد.
  • با درجه حرارت تغییر می‌کنند
  • بسته به نوع بار متفاوت اند.
  • ظرفیت با استفاده کردن از آن در حین زمان طولانی تغییر می‌کند.
  • ظرفیت ذخیره سازی در طول زمان کاهش می‌یابد.
  • تفاوت تخلیه در دمای مختلف

باتری کپی یا تقلبی آیفون

باتری کپی یا تقلبی آیفون

پس اگر غیرقابل پیش‌بینی است چگونه سازندگان این باتری‌ها را ردیابی می‌کند و اطلاعات صحیح را به دستگاه در مورد میزان شارژ گوشی و مدت زمانی که عمر خواهد کرد، ارائه می‌دهد؟ آنها یک سنسور گاز (Gas Gauge) و سیستم مدیریت باتری را در دستگاه (سمت سیستم) و یا مونتاژ باتری (سمت سلول) ساختند.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

IC گاز سنج قادر به اداره تمام این اطلاعات و دادن گزارش آن به دستگاه است. اپل هم اکنون تنها بر روی پروتکل HDQ برای تعیین دمای باتری، حالت شارژ، ظرفیت واقعی، ظرفیت طراحی، زمان خالی شدن و خیلی چیزهای دیگر تکیه می‌کند. این IC قادر به نظارت بر سلول باتری در هنگام شارژ و تخلیه، در دماهای مختلف است و ضبط و تنظیم این داده‌ها را با گذشت زمان تغییر می‌دهد.
پروتکل HDQ برای عملی ساختن و اجرا بسیار آسان است، ما در حال حاضر آن را در انواع گوشی‌های استفاده شده در سراسر جهان مشاهده می‌کنیم. در واقع این پروتکل است که بما می‌گوید چگونه قادر به تعیین سلامتی و ظرفیت باتری گوشی با استفاده از نرم افزار ساده(مانند ابزار 3u)خواهیم بود.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

آی‌سی‌های سنسور گاز غیر اصل و جعلی:

برای کم کردن قیمت و به کسری از هزینه رساندن این ICهای TI، شرکت‌های چینی می‌توانند یک IC سنجش گاز، تولید کنند تا به استثنای استاتیک آن، اطلاعاتی را که دستگاه درخواست می‌کند فراهم می‌کند. این آی‌سی‌ها تغییر نمی‌کنند و با عواملی چون تغییرات دمایی ثابت می‌ماند، هوشمند نیستند، امنیت ندارند و ممکن است برای گوشی خطر‌آفرین باشند و در نهایت دقیق نیستند.
با استفاده از این IC‌هایی که در باتری نصب می‌شود، باتری می‌تواند به طور نامحدود ظرفیت واقعی که 100٪ ظرفیت طراحی شده است را گزارش کند. این آی‌سی می‌تواند به طور نامحدود گزارش را از دمای 25 سانتی گراد تازمانی که درجه حرارت  80 درجه است ارسال کند و گوشی را برای ایمنی در این دما خاموش می‌کند.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

به عبارت دیگر، کمپانی‌های چینی با ایجاد وسوسه در کاربران برای خرید اکسسواری‌های کپی و تبلیغات گسترده، دو راهی شک و تردید را در برابر هر کس قرار داده است و بسیاری از مردم در تلاش برای حفظ سرمایه و  سود در خرید لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند خود فریب خورده اند. اما اینجا جایی است که همه چیز جالب می‌شود. در واقع، این اطلاعات جدیدی نیست، در واقع، آگاهی از این سنسور‌های گاز جعلی تقریبا گسترده شده است. تکنسین‌ها می‌دانند به دنبال چه چیزی بگردند.

IC‌های سنسور گاز مجددا برنامه ریزی شده

IC‌های ‌گازگیج اورجینال Texas Instruments، مانند BQ27541، بسیار هوشمند هستند و دارای سیستم عامل خود هستند.
تهیه کنندگان این کار را کرده اند که تکنسین‌ها نمی‌خواهند IC‌های جعلی را انتخاب کنند، بنابراین ترفند جدید این است که ابتدا IC اورجینال و 100% OEM را انتخاب کرده و یک سفارشی سازی (Customize) سیستم عامل را به آن اضافه کنند.
سنسور مجدد برنامه ریزی شده‌ی جعلی بدین معنی است که درجه حرارت گزارش شده در واقع ممکن است صحت داشته باشد و اختلاف فاحشی هم میان آن و نمونه‌ی اصلی وجود نداشته باشد، و بسیار دشوار است تا یک آی‌سی جعلی را از OEM آن شناسایی کنید ( اگرچه دسته‌های بزرگ اغلب یک شماره سریال دارند، بنابراین اولین نشانه شما چک کردن آن شماره است).

باتری کپی یا تقلبی آیفون

چرخه‌ی صفر باتری

یک ترفند جدید! این‌ها باتری‌هایی هستند که گزارش‌های ارائه شده در رابطه با آنها می‌گوید، “هیچ وقت مورد استفاده قرار نگرفته اند”. آنها تا کنون 0 مورد شارژ و دشارژ داشته اند. آنها کاملا “یک باتری جدید و نو” هستند. متأسفانه، این کار اصلا جالب نیست.
در اصل، این سنسورهای گاز فوق العاده هوشمند دارای حافظه اند و هر پریود شارژ و دشارژ را بخاطر می‌سپارد.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

حرکت رو به جلو،  یک راه حل جدید

ما می‌توانیم این توزیع این باتری‌های سیکل 0 را متوقف کنیم و شروع به گفتن به تامین کنندگان و طراحان در مورد اینکه می‌خواهیم باتری‌های جدید با سنجنده‌های اصلی  TIرا، با سیستم عامل بدون تغییر، که 3 سیکل چرخه‌ی اولیه تست را داشته باشد کنیم. بنابراین ما می‌دانیم که قبل از استفاده از آنها کالیبراسیون می‌شوند. این کار برای هر باتری چند ساعت طول می‌کشد.

ما به یک راه حل جدید نیاز داریم. یک تستر باتری که بی طرفانه با گرفتن تست از باتری ما را به جواب‌هایمان برساند. شرکتiFix Electronics، همکاران و دوستان کار بر روی یک پروژه تستر باتری جدید DIY با ویژگی‌هایی که قبلا دیده نشده اند، کار می‌کنند. بهترین بخش این کار است که مرجع کاملا اختیاری است. این دستگاه بر اساس Arduino Nano )ATmega328P) بوده و کاملا قابل تنظیم، قابل ارتقا و مدولار است و کد مرجع برای هر کسی که میخواهد ببیند چگونه کار میکند، در دسترس خواهد بود.

امکاناتی که این تستر باتری به ما می‌دهد عبارتند از:

مقایسه – مقایسه طیف وسیعی از داده‌ها در مقابل دیتاهای اصلی

گزارش – اطلاعات مشکوک را به شما گزارش می‌دهد.

سلامت باتری – گزارش سلامت و درجه حرارت باتری بر اساس ظرفیت شارژ کامل، تعداد چرخه، و غیره

شارژ – مجاز به شارژ، تخلیه باتری

بروز رسانی- سیکل باتری، تست سنسور گاز

چاپ حرارتی- نسخه‌های کپی از گزارش‌های باتری را برای مشتریان خود چاپ کنید!

ماژول – واحد‌های چندگانه را در یک زنجیره برای پردازش دسته ای با یک منبع برق لینک کرده.

نمونه اولیه – ویژگی‌ها و اصلاحات خود را اضافه کنید

باتری کپی یا تقلبی آیفونباتری کپی یا تقلبی آیفون

با توجه به اینکه چگونه آیفون محبوب است، همیشه امکان دارد برخی از نسخه‌ها یا لوازم جانبی آن در نوع تقلبی خود وجود داشته باشد. بخصوص بازار داغ اجناس کپی و aftermarket باتری‌های چینی که این روزها بسیار مشاهده می‌شود. همه ی این باتری‌های تقلبی‌ در نگاه اول شبیه یک باتری واقعی هستند، اما همه آنها چند ویژگی مشترک دارند که در اینجا باهم به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  •          تخلیه باتری
  •          برچسب با پارامترهای ذکر شده
  •          طرف دیگر برچسب

باتری جعلی با اطلاعات روتین باتری آیفون، با برخی از داده‌های چاپ شده با ماتریس نقطه و یک بارکد ماتریس داده تکمیل شده است. برای مثال با ظرفیت 1560 میلی آمپر و ولتاژ اسمی 3.8 ولت مشخص شده است.

باتری کپی یا تقلبی آیفون

قسمت اتصال دهنده باتری خود دارای دو نقطه برای لحیم کردن اتصال برای دوام و ماندگاری بیشتر است. با این حال، برای باتری‌های جعلی، آنها لحیم نمی‌شوند. دو نقطه در انتهای کانکتورها تاریک هستند و نقطه کوچکی که در داخل آن دیده می‌شود (این نقطه پین ​​تقویت کننده در کانکتور است).

باتری کپی یا تقلبی آیفون

 

 

 

 

 

 

 

شارسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *