همه قیمت ها همیشه بروز هستند ، با خیال راحت خرید کنید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

داغ شدن گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ

داغ شدن گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ

داغ شدن گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ

داغ شدن گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ

داغ شدن گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ

برای دریافت علل داغ شدن گوشی‌های جدید پرچمدار سامسونگ یعنی سری نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا، کافیست تا سری به داخل این گوشی بزنیم.

نگاهی دقیق به داخل گوشی‌های نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا نشان می‌دهد در کمال ناباوری در ساخت این گوشی‌ها، سامسونگ از لوله‌های مسی و محفظه بخار که در پای ثابت تمام نسخه‌های قبلی گوشی‌های این شرکت بودند استفاده نکرده است. این لوله‌ها و محفظه بخار وظیفه خنک‌کنندگی را در گوشی‌های هوشمند ایفا می‌کنند.

سامسونگ به‌جای مس برای خنک‌کردن گوشی‌های خود هنگام پردازش‌های سنگین نظیر بازی و … از پد های حرارتی گرافیتی چندلایه استفاده‌کرده است. استفاده از این پد ها به‌جای مس به‌نظر یک تحول در زمینه خنک‌سازی گوشی‌ها به‌شمار می‌رود اما شواهد موجود حاکی از آن است که این لایه‌های گرافیکی در عمل ضعیف‌تر از لوله‌های مسی عمل می‌کنند.

گوشی های جدید پرچمدار سامسونگ ؛ داغ تر از آنچه انتظارش را داشتیم

مهم نیست که با گوشی نوت ۲۰ خود در حال انجام چه‌کاری هستید چون این گوشی بیشتر مواقع حرارت خارج از استانداردی را تولید می‌کند که این حرارت هنگام فیلم‌برداری و بازی با گوشی به بیشترین حد می‌رسد.

طبق بررسی‌های انجام‌شده توسط متخصصین حوزه تکنولوژی، هیچ یک از گوشی‌های دارنده پردازنده مشابه اسنپ دراگون با سامسونگ در این حد داغ نمی‌کنند و این پدیده فقط در گوشی‌های سامسونگ رخ می‌دهد. پس عملا سامسونگ نمی‌تواند اسنپ دراگون را مقصر حرارت گوشی‌های خود بداند.

مجله معروف Wired Uk نیز در گزارشی درباره تست گوشی‌های سری نوت 20 سامسونگ بیان‌کرده که هنگام اجرای بازی Fortnite در گوشی‌های نوت 20 همه ما با یک سورپرایز عجیب مواجه‌شدیم. این سورپرایز میزان دمای گوشی هنگام اجرای بازی بود. چون انتظار این درجه از حرارت بالا را از پرچمداران جدید سامسونگ نداشتیم.

آزمایش‌های دیگری که روی این گوشی‌ها توسط دماسنج مادون قرمز انجام‌شد نشان‌داد که دمای سامسونگ نوت ۲۰ بعد از ۵ دقیقه فیلم‌برداری ۸k به۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد که این میزان از حرارت یک زنگ خطر را برای محبوبیت گوشی‌های خانواده نوت ۲۰ به صدا در آورده است.

 

تصمیم سامسونگ برای آینده

 پرچمداران رقیب سامسونگ نوت ۲۰ تقریبا همگی از تکنولوژی لوله‌های مسی و محفظه بخار برای خنک کردن قسمت‌های مختلف گوشی استفاده می‌کنند و در این امر تا حدود زیادی نیز موفق بوده‌اند. به‌احتمال زیاد هدف سامسونگ از استفاده پد های گرافیتی، پیداکردن راهی جدید برای خنک کنندگی هر چه بیشتر تلفن‌های همراه بود که این تصمیم در اولین قدم دچار شکست بدی شد.

حال باید دید سامسونگ در نسخه‌های بعدی گوشی‌های خود از کدام تکنولوژی استفاده می‌کند؟ تسلیم‌شدن و استفاده از همان تکنولوژی لوله مسی و محفظه بخار قبلی یا تکمیل و آپدیت پد های حرارتی گرافیتی جدید.

منبع: Theverge.com

شارسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *