همه قیمت ها همیشه بروز هستند ، با خیال راحت خرید کنید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تفاوت پک چین با پک گلوبال

تفاوت پک چین با پک گلوبال یا رام چین با رام گلوبال

خب اگه بخوایم بصورت خیلی ساده تفاوت پک چین رو با پک گلوبال براتون توضیح بدیم ، اولین چیزی تو ذهنمون میاد و از اسمش هم قابل استنباطه اینه که پک چین مختص به خود کشور چین و پک گلوبال نسخه جهانی محصولات تولید شده توسط شرکت شیائومی می باشد.

بصورت ضاهری اولین موردی که با آن مواجه میشیم ، نوشته های روی پک یا جعبه گلوبال با زبان انگلیسی و جهانی می باشد در صورتی که روی پک یا رام گلوبال نوشته ها بصورت کاملا چینی می باشد و با چشای ما ایرانیا بیگانه می باشد.

گارانتی شرکت های شیائومی و وان پلاس

نکته ای حائز اهمیت است و دانستن آن خالی از لطف نیست این موضوع است که شرکت های شیائومی و وان پلاس گارانتی های خود را فقط برای کشور چین که با پک چین هم ، به بازار عرضه می کنند.

پس چجوری تو کشور خودمون پک گلوبال با گارانتی بفروش میرسند؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که تو کشور ایران با اینکه پک گوشی های شیائومی بصورت گلوبال هستند ، پس چرا دارای گارانتی هم هستند؟

خب جوابش خیلی راحته ، این مسأله برمیگرده به توزیع کننندگان گوشی های موبایل و تاجران که خودشون بصورت قراردادی و کاملا وطنی شرایط گارانتی رو برای مشتری ها به وجود میارند تا هم خیال مشتری رو راحت کنند هم فروش خودشون رو بالا ببرند و هم برند خودشونو معروف کنند.

ارزانتر بودن پک چین به نسبت پک گلوبال

شرکت های بزرگ چینی که در زمینه گوشی های موبایل فعالیت دارند و امروزه در بازار جهانی بسیار موفق عمل کرده اند(همانند شرکت شیائومی ، هوآوی و وان پلاس) دارای رقابت شدید با یکدیگر می باشند و مهمترین بحث در عرصه رقابت بعد از کیفیت و شاید هم تراز با کیفیت ، بحث قیمت می باشد که بسیار مهم و تأیین کننده می باشد.به همین لحاظ پک چین که مختص به خود چینی ها می باشد از لحاظ قیمت و بعضا کیفیت و سخت افزار ،مناسبتر می باشند و همین امر سبب ارزان بودن پک چین به نسبت پک گلوبال می باشد.

 

خلاصه ای از تفاوت پک چین و گلوبال

  • تکست پک گلوبال ، انگلیسی و پک چین ، چینی می باشد
  • ارزانتر بودن پک چین  نسبت به پک گلوبال
  • متفاوت بودن کلگی موجود در پک چین و پک گلوبال
  • عدم تضمین گارانتی ، توسط خود شرکت های تولید کننده برای پک گلوبال
  • قویتر بودن برخی از موارد سخت افزاری در برخی از مدل های تولید شده ، برای پک چین

 

سوءاستفاده برخی از سودجویان و تبدیل پک چین به پک گلوبال

مثل همیشه برخی از افراد سودجو وجود دارند که از سرایط پیس آمده سوءاستفاده میکنند و با یه هزینه کمتر پک چین خریداری میکنند و تبدیل به پک چین میکنند.

مشکلی که به بوجود میاد اینه برای تبدیل پک چین به پک گلوبال باید از  نرم افزارهای تغییر زبان استفاده شوند که این امر احتمال بوجود آمدن مشکلاتی در آینده رو بوجود میاره.چیزی که مهمه اینه که اگه دلتون هوس کرد با یه قیمت کمتر پک چین رو خریداری کنید به امید اینکه تبدیلش کنید به زبان گلوبال حتما به دست کسانی بسپارید که از نرم افزارهای قدرتمند و اصلی استفاده میکنند و قابل اعتماد هستند.